Home / Lajme / Maqedoni / Trajanov: E qartë si kristali se VMRO dhe BDI nuk mund të formojnë qeveri
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-01-24 20:54:57Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Trajanov: E qartë si kristali se VMRO dhe BDI nuk mund të formojnë qeveri

“Dhënia e mandatit VMRO-DPMNE-së, pa siguruar më parë shumicën në parlament u tregua si hap i gabuar dhe antikushtetues” – daklaroi sot Pavle Trajanov, kryetar i Lidhjes Demokrate, përcjell Zhurnal.

“Qytetarët votuan për ndryshime dhe jo për pazare me interesat kombëtare dhe shtetërore. VMRO dhe BDI nuk e kanë shumicën në parlament dhe Ali Ahmeti e di këtë, prandaj ai duhet të deklarojë se nuk ka përkrahje të mjaftueshme për formim të qeverisë. Gruevski duhet ta kthejë mandatin dhe ai t`i dorëzohet atij që dëshmon se ka së paku 61 vota në parlament” – shprehet Trajanov.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *