Home / Lajme / Botë / Tre termete të fuqishme trondisin Italinë, nuk ka informacione për viktima e të lënduar nga Maqedonia
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-01-18 12:21:02Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Tre termete të fuqishme trondisin Italinë, nuk ka informacione për viktima e të lënduar nga Maqedonia

Ashtu si lajmëron agjencia e lajmeve Ansa, tre termete të fuqishme sot kanë tronditur Italinë qendrore edhe atë 5.4 shkallë në oren 10.25 ka ndodhur 111 km në verilindje të Romës, 28 km nga komuna Ascoli Picheto dhe 36 km larg Aquilës, informon Zhurnal.

Në ora 11.14 minuta edhe dy të tjerë 5.6 dhe 5.7 mes komunave l`Aquila dhe Rieti 109 km në verilindje të Romës.

Më vonë në 11.26 minuta një tjetër dridhje me 5.5 shkallë ka ndodhur përsëri mes dy komunave, derisa autoritetet kanë urdhëruar evakuim të metrove.

Deri më tani nuk ka informacione për të lënduar apo viktima në njerëz nga Maqedonia.

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *