Home / Kryesoret / UÇK-AKSH kërcënohet me luftë në Maqedoni

UÇK-AKSH kërcënohet me luftë në Maqedoni

UÇK-AKSH kërcënohet me luftë në Maqedoni

Në rrjetin social Facebok, përmes profilit Uçk Aksh Tetov, është shpërndarë një komunikatë e cila kërcnon se do të çlirojë trojet shqiptare.

“Jemi duke u pregatitur për çlirimin e trojeve të ILIRIDËS nga qeveria e Nikolla Gruevskit dhe bashkpuntorve të tij që po bëjn zullum ndaj shqiptarve.Shum shpejt do të dalim në aksion dhe do tu hakmeremi sllavomaqedonve për vëllezrit tanë të vrare ne Lagjen e trimave nê Kumanov,Brodec,Sopot”, qëndron në këtë komunikatë.

Në ndërkohë, në një postim tjetër, UÇK-AKSH, zotohet se do të nxjerrë nga burgu Sami Ukshinin, e njohur si komandant Sokoli.

“Shumë shpejt vëlla do të nxjerim nga burgu i hienave sllavomaqedone dhe do të hakmeremi shumë shpejt për ty edhe shokët tanë dhe presim të na bashkangjitesh edhe pse je i lodhur nga malltretimet e tyre që po ti bajn”, qëndron në këtë postim.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *