Home / Lajme / Kronika e zezë / Vdes në moshën 106-vjeçare ish-sekretarja e ministrit të Propagandës Naziste

Vdes në moshën 106-vjeçare ish-sekretarja e ministrit të Propagandës Naziste

Ka vdekur ish-sekretarja e ministrit të Propagandës Naziste, Joseph Goebbels, Brunhilde Pomsel.

Ajo ishte 106-vjeçare, transmeton Express.

Pomsel e jetoi shumicën e jetës në errësirë derisa një gazetë gjermane publikoi një intervistë me të në vitin 2011, duke nxitur interesim të madh për njërin nga anëtarët e fundit të mbijetuar të rrethit të brendshëm të udhëheqësisë naziste.

Vdekja e saj u konfirmuar dje për Associated Press nga Christian Kroenes, regjisori dhe producenti i filmit “A German Life”./Gazeta Express/

Gjithashtu lexo

Kontrollohen lokalet e zhurmshme në Tetovë – (VIDEO)

Të dielën  rreth orës 1.00 pjestarë të policisë nga Sektori për Punë të Brendëshme në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *