Home / Lajme / Maqedoni / Vetëm në Dibër nuk u hodh kryqi, nuk kishte kush ta kapte!
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-01-19 21:26:03Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Vetëm në Dibër nuk u hodh kryqi, nuk kishte kush ta kapte!

Vetëm në Dibër nuk është hedhur kryqi me rastin e festës ‘Uji i bekuar’. Arsyeja e mos hedhjes është mosparaqitja e të rinjve për të marrë pjesë në këtë ceremoni.

Numri i tyre është gjithnjë në rënie për shkak të migrimit.

Mirëpo, aktiviteti u mbajt në kishën ”Shën Petka”, ku besimtarët ortodoks u mblodhën dhe morën ujë, pas bekimit nga prifti.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *