Home / Lajme / Rajon / Veteranët e UÇK’së sot në protestë për Ramush Haradinaj
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-01-06 08:58:59Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Veteranët e UÇK’së sot në protestë për Ramush Haradinaj

Organizata e Veteranëve të UÇK’së ka paralajmëruar sot protestë para “New Born” në Prishtinë, për shkak të arrestimit të kreut të AAK’së, Ramush Haradinaj në Francë.

OVL e UÇK’së, protestën do e fillojnë në ora 13:00 si shenjë pakënaqësie ndaj arrestimit të Ramush Haradinajt.

“Do të tubohemi te Pallati i Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë (New Born), për të filluar marshon protestues paqësor deri të Ambasada e Francës, ku do të protestohet për lirimin e komandantit Ramush Haradinaj”, ka paralajmëruar OVL e UÇK’së.

Gjithashtu lexo

Bashkimi emocional pas 3 vjetësh, i fëmijës së rrëmbyer nga ISIS, me familjen e tij (Video)

Një djalë 12-vjeçar jazidi është bashkuar me nënën e tij në Kanada tre vjet pasi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *