Home / Lajme / Maqedoni / VMRO-DPMNE: Dokumentet e CIA-s dëshmojnë se disa ish funksionarë të LSDM-së kanë qenë të zhytur në krim
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-01-25 09:31:44Z | http://piczard.com | http://codecarvings.comô

VMRO-DPMNE: Dokumentet e CIA-s dëshmojnë se disa ish funksionarë të LSDM-së kanë qenë të zhytur në krim

VMRO-DPMNE duke u mbështetur në disa dokumente që para një kohe të shkurtër u zbuluan nga CIA, sot vlerësuan  se janë vërtetuar informatat për krime dhe aktivitete kriminele të disa ish funksionerëve të LSDM-së dhe kërkuan që për këtë patjetër të përgjigjen para organeve të drejtësisë, transmeton Zhurnal.

“Mijëra dokumentet e shërbimit  amerikan për zbulim në lidhje me Ballkanin të cilat u paraqitën ditëve të kaluara e vërtetojnë përzierjen e LSDM-së dhe disa funksionerë më të lartë në shvercin jolegal  kah Sërbia në vitet e 90ta të decades së kaluar.  Qeveria e atëhershme nga LSDM ka marë ryshfet për thyerjen e embargos kah Sërbia”, thuhet në deklaratën e VMRO-DPMNE-së në të cilën tregohen dhe emra dhe aktivitete të funksionerëve të LSDM-së.

VMRO-DPMNE vlerëson se kryetari i LSDM-së Zoran Zaev nuk do të kërkojë hetim të disa ish funksionerëve, sepse konsiderojnë se nuk u interesojnë drejtësia, por si të iket nga ajo.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *