Home / Lajme / Maqedoni / VMRO-DPMNE: Ideja e heqjes së taksës radiodifuzive është absurde
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-01-12 13:28:09Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com+%**(n7

VMRO-DPMNE: Ideja e heqjes së taksës radiodifuzive është absurde

VMRO-DPMNE në reagimin me shkrim të LSDM-së, që paralajmëroi heqjen e taksës radiodifuzive, vlerëson se po bëhet fjalë për ide absurde në të cilën do të shkatërrohej shërbimi radiodifuziv kombëtar.

“LSDM dëshiron të bëjë gjithçka qe do të shkatërronte transmetuesin kombëtar si në kohën kur nuk ipte paga për 7-8 muaj dhe kohën kur ka lënë 500 familje pa buk”, thuhet në reagim.

Ata theksojnë se LSDM po miret me tema që nuk janë në kompetenca të tyre me qëllim që ta defokusoj vëmendjen nga humbja e zgjedhjeve për të dhjetën herë.

“Në vend të kësaj duhet të miret më dorëheqjen e pritshme që Zaev njoftoi se do ta japë dorëheqje në rast se humb LSDM, ashtu siç edhe LSDM-ja ka përjetuar” thuhet në reagimin e VMRO-DPMNE-së.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *