Home / Kryesoret / VMRO-DPMNE konfirmon: S’ka marrëveshje me BDI, do kërkojmë zgjedhje të reja parlamentare
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-01-30 07:11:19Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

VMRO-DPMNE konfirmon: S’ka marrëveshje me BDI, do kërkojmë zgjedhje të reja parlamentare

Partia e udhëhequr nga Nikolla Gruevski, VMRO-DPMNE kumtoi se nuk është arritur marrëveshje për koalicionim me BDI-në e udhëhequr nga Ali Ahmeti andaj kërkojnë zgjedhje të reja parlamentare për, si që thonë, të dalë nga kriza.

“VMRO-DPMNE së bashku me koalicionin “Për Maqedoni më të mirë” si fituese të zgjedhjeve të fundit duke marrë më shumë vota dhe deputetë vlerëson se formimi i Qeverisë duhet të shërbejë për të mbyllur krizën politike në vend dhe jo për thellimin e saj dhe vlerëson se mbajtja e zgjedhje të reja është zgjidhje e pjekur në shërbim të tejkalimit të krizës në vend” ka kumtuar VMRO pas takimit që e kanë pasur në selinë e tyre.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *