Home / Lajme / Maqedoni / VMRO-DPMNE: Zaev i sulmon gjithë ata që nuk mendojnë si ai
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-01-16 10:31:42Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

VMRO-DPMNE: Zaev i sulmon gjithë ata që nuk mendojnë si ai

VMRO-DPMNE konsideron se lideri i LSDM-së Zoran Zaev i sulmon, i frikëson dhe i ofendon, gjithë ato që nuk mendojnë si ai, poashtu thonë se është i përfshirë edhe Jon Fërçkovski, i biri i Lubomir Fërçkovskit, ku sipas tyre tashmë kishin prekur fundin me fyerje drejtuar ish deputetës Sollza Grçeva.

“Kjo është demokracia e Zoran Zaev. I aboluari kriminel Zaev është i rrethuar me “reketarë”, kriminel. Ai nëpërmjet tyre kërcënohet, i ofendon dhe  sulmon gjithë ato që mendojnë ndryshe”, thuhet nga kumtesa e kësaj partie.

Ata gjithashtu thonë se ky akt i turpshëm konfirmon se për çfarë interesa punon NP “Parkingje- Qendër”, në të cilën është i punësuar Jon Fërçkovski. Sipas tyre NP “Parkingje- Qendër” një kohë të gjatë nuk është në funksion të qytetarëve, por shërben si një fondacion partiak për finansimin e kriminelëve. Nga partia thonë se Zoran Zaev dhe udhëheqësia e LSDM-së duhet të japin përgjegjësi për krimet e tilla.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *