Home / Lajme / Maqedoni / VMRO-DPMNE: Zaev ka aryse që të frikësohet, do të përgjigjet për krimin e bërë
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-01-09 10:44:55Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

VMRO-DPMNE: Zaev ka aryse që të frikësohet, do të përgjigjet për krimin e bërë

VMRO-DPMNE përmes një komunikate me shkrim kanë theksuar se Zoran Zaev ka arsye pse të ketë frikë sepse do të përgjigjet për gjitha krimet që ka bërë, transmeton Zhurnal.

Në vazhdim e keni komunikatën e VMRO-DPMNE-së:

I aboluari Zoran Zaev edhe pas kanë kaluar tre javë kur është anuluar seanca ende po hesht nuk është përgjigjur para popullit.

I aboluari Zoran Zaev për herë të pestë po largohet nga ligji dhe në mënyrë frikacake po gënjen gjykatën dhe popullin se ka obligime personale me qëllim që ta shtyjë seancën.

Ai ka gënjyer se do të takohet me ambasadorin Italian vetëm e vetëm që të shmanget seancën për rastin “Ryshfet”, kriminel me mbi 200.000 euro.

I aboluari Zoran Zaev po hesht para publikut dhe nuk ka pranuar se do të takohet me mikun e tij me të cilin ishte takuar mijëra herë.

I aboluari Zoran Zaev t`i mbledhë forcat dhe të përballohet me organet legjislative dhe me popullin maqedonas dhe të pranojë se me vetëdije ka gënjyer për të shmangur seancën.

Kërkojmë që organet përgjegjëse dhe gjykata të ndërmarrin  masa për këtë rast, që ti marrin parasysh presionet për ri-zgjedhjne e gjyaktësve nga ana e të aboluarit kriminalt Zoran Zaev dhe të zgjidhë këtë rast.

Askush nuk duhet të largohet nga drejtësia. Qytetarët e Maqedonisë kërkojnë zbardhjen e këtij rasti.

I aboluari Zoran Zaev duhet të japë përgjegjësi për krimet e bëra.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *