Home / Lajme / Rajon / Vodhi 3 pistoleta, pranga policit

Vodhi 3 pistoleta, pranga policit

Sektori i Shërbimit për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA), në Kukës në bashkëpunim me policinë e Hasit kanë arrestuar punonjësin e policisë, Shaban Bera, 54 vjeç, me detyrë Kujdestar-Magazinier, pranë Komisariatit të Policisë Has.

Nga inspektimi i kryer në ambientet e magazinës së armatimit të Komisariatit të Policisë Has, u konstatua se mungonin 3 pistoleta, 210 fishekë, si dhe mosrakordim të numrit serial të një pistoletë thikë.

Po ashtu në muajin Shkurt 2016 nga ana e strukturave të SH.Ç.B.A-së është arrestuar për të njëjtën vepër penale magazinieri i Drejtorisë së Policisë Kukës, Përparim Dauti pasi gjatë kontrollit mungonin  12 000 fishekë në magazinë./tvklan.al

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *