Home / Lajme / Kronika e zezë / 72 të vdekur nga sulmi vetëvrasës në Pakistan
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-02-17 10:32:10Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

72 të vdekur nga sulmi vetëvrasës në Pakistan

72 persona kanë mbetur të vdekur pas një sulmi vetëvrasës në një vend të shenjtë të njohur në Pakistanin jugor.

Sipas policisë pakistaneze, bombarduesi hodhi vetën në erë në mesin e e njerëzve në vendin e shenjtë në qytetin Sehwan.

Këtë sulm e ka marrë përipër ISIS-i, transmeton Klan Kosova.

Kryeministri pakistanez, Nawaz Sharif ka dënuar këtë sulm dhe ka kërkuar që menjëherë të hetohen personat që janë prapa tij.

Shefi i ushtrisë pakistaneze, gjenerali Qamar Javed Bajwa, tha në një deklaratë se “çdo pikë gjaku do të dënohet, dhe do të merret hak menjëherë”.

Gjithashtu lexo

28 vjeçarja shqiptare që u dogj në azil, vetë ia vuri flakën objektit

Gruaja 28-vjeçare nga Shqipëria, e cila u gjet e vdekur pas shpërthimit të zjarrit në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *