Home / Kuriozitete / A e keni ditur ndonjëherë se çfarë ka në maje të kullës së Ajfelit ?! (Foto)

A e keni ditur ndonjëherë se çfarë ka në maje të kullës së Ajfelit ?! (Foto)

Gustav Eifel ishte projektuesi francez, në botë i njohur për ndërtimin e Kullës Eifel në Paris.

Apartamenti është i mobiluar plotësisht me mobilet më të mira që mund t’i kishte një shtëpi pariziene në shekullin e 19-të; një dhomë gjumi të vogël, qilima, rafte dhe tapeta.

Një piano e madhe dikur ishte kryevepër e dekorimit të këtij apartamenti të ndërtuar dhe rezervuar për përdorim personal nga arkitekti i kësaj kulle, Gustave Eiffel.

Thuhet se gjatë qëndrimit të Gustavet në Paris, ky apartament kishte shërbyer si një qendër e shumë ndejave ekskluzive në të cilat kishin marrë pjesë edhe disa nga emrat e mëdhenj të kohës.

Gjithashtu lexo

Mos kaloni kurrë pranë varrezave natën, e tmerrshme ajo çfarë i ndodhi këtij çifti (Foto)

Një çifti nga Britania iu duk ide e mirë që të bënin një shëtitje ende …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *