Home / Lajme / Maqedoni / Ademi: Besa i jep mbështetje të pakusht LSDM-së

Ademi: Besa i jep mbështetje të pakusht LSDM-së

Mbrëmë në emisionin debativ “Click Plus” në TV21, zv/kryeministri Arbër Ademi tha se vendimi i partisë së tij, Bashkimit Demokratik për Integrim, për hapat e mëtutjeshëm duhet të jetë kualitativ. Sipas tij, Lëvizja Besa i ka ofruar një mbështetje të pakusht LSDM-së për marrjen e mandatit, ndërsa BDI po e kushtëzon dhe po sigurohet që të bëjë më të mirën për shqiptarët, njofton Gazeta Express.

“Dhe, tash nuk ngutemi, më mirë një vendim kualitativ se një vendim i nxituar apo një mbështetje blanko që ju ia ofruat LSDM-së për marrjen e mandatit”, ka thënë Ademi duke iu drejtuar Fadil Zendelit të RDK-së, parti që është në koalicion me Lëvizjen “Besa”./Gazeta Express/

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *