Home / Kryesoret / Aleanca për Shqiptarët sot takohet me LSDM-në

Aleanca për Shqiptarët sot takohet me LSDM-në

Aleanca për Shqiptarët dhe LSDM, sot në ora 15:00 në hotelin Aleksandar Pallas, do të realizojnë takim për të biseduar për çështjen e gjuhës shqipe, ndarjen e buxhetit dhe pikat tjera të Deklaratës Shqiptare, njofton Gazeta Express.

Mbrëmë sekretari i përgjithshëm i LR-PDSH-së Arben Taravari, në një deklaratë për TV21 tha se Aleanca për Shqiptarët është e gatshme që Zoran Zaevit t’ia japë nënshkrimet për marrjen e mandatit dhe shtoi se më pas mbetet akoma për të biseduar rreth kolaicionimit të mundshëm me LSDM-në.

Expressi do të informojë nga afër për të rejat e fundit dhe rezultatet e këtij takimi.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *