Home / Lajme / Maqedoni / Askush nuk ia “var” ligjit të duhanit në Maqedoni

Askush nuk ia “var” ligjit të duhanit në Maqedoni

Sipas të dhënave të Inspektoratit Shtetëror të tregut, vetëm për një muaj nga fillimi i vitit 2017 janë kryer 786 inspektime në disa lokale hotelierike në Maqedoni ku janë regjistruar 42 raste në të cilat është konstatuar se është bër shkelje e Ligjit për mbrojtje nga pirja e duhanit.

Mësohet se pjesa më e madhe e lokaleve të inspektuar janë në Shkup, Strugë dhe Kumanovë./Gazeta Express/

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *