Home / Lajme / Botë / Autobusi i shkollës në Honduras përfshihet në aksident horror (Pamje të rënda)

Autobusi i shkollës në Honduras përfshihet në aksident horror (Pamje të rënda)

Të paktën 17 persona humbën jetën dhe 35 të tjerë u plagosën pas një aksidenti të frikshëm midis nj autobusi shkolle dhe një kampioni në Honduras.

Policia dyshon se shoferi i kamionit po i jepte mjetit në gjendje të dehur.

Ai tentoi të largohej nga vendi i ngjarjes por u arrestua nga policia.

Përplasja fatale ndodhi rreth 8 km larg kryeqytetit të Hondurasit, Tegucigalpa.

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *