Home / Kryesoret / Bangladeshi njeh Kosovën

Bangladeshi njeh Kosovën

Shteti i Kosovës sot ka marrë një njohje të madhe, kështu duke u pranuar nga Bangladeshi.

Gazeta Dhaka Tribune ka raportuar në lidhje me këtë duke theksuar se vendimi është marrë nga kabineti qeveritar, ndërsa kjo e përditshme shkruan se për këtë çështje ‘sekretari i kabinetit Mohammad Shafiul Alam ka njoftuar gazetarët pas takimit të rregullt që patën me kabinetin, transmeton Indeksonline.

Dhaka Tribune ka njoftuar gjithashtu se pak kohë më parë Ministria e Jashtme e Bangladeshit kishte kërkuar nga Qeveria ta pranojë Kosovën si shtet të pavarur dhe sovran.

Medium në fjalë ka shtuar gjithashtu se kjo është njohja e 112 e Republikës së Kosovës.

Ky medium thotë se kjo është njohja e 114 për Republikën e Kosovës

Gjithashtu lexo

Aksidentohen dy autobusë dhe dy makina, 15 të lënduar në Strumicë

15 persona janë lënduar dje në një aksident rrugor në rrugën lokale në fshatin Bansko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *