Home / Kryesoret / Diaspora maqedonase kundër Platformës Shqiptare

Diaspora maqedonase kundër Platformës Shqiptare

Diaspora e bashkuar maqedonase (DBM) mbështet formimin e një qeverie stabile për dalje nga kriza politike, por politikanët nuk mundet që të pranojnë shantazhe nga partnerët e koalicionit thonë nga DBM, përcjell Gazeta Express.

DBM-ja thotë se është duke e përcjellë situatën politike në vend dhe konsideron se “me shantazhe dëmtohet interesi kombëtar i Maqedonisë”.

“DBM-ja kundërshton pranimin e Platformës Shqiptare dhe paralajmëron partitë politike të mëdhaja, posaçërisht LSDM-në se nuk do ta pranojnë si legjitime asnjë qeveri që do t’i vendosë interesat partiake mbi ato kombëtare”. thuhet në komunikatën e kësaj organizate./Gazeta Express/

Gjithashtu lexo

Specialja mbetet me një prokuror më pak!? (Video)

Prokuroria Speciale mund të mbetet edhe me një prokuror më pak. Sipas burimeve jo zyrtare, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *