Home / Kryesoret / Ditë e madhe për familjen Jashari
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-02-17 10:40:52Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Ditë e madhe për familjen Jashari

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa pas homazheve në Kompleksin Memorial në Prekaz, ka deklaruar se sot është një ditë e madhe për të gjithë ata që kanë sakrifikuar dhe flijuar për lirinë e këtij vendit, veçanërisht për familjen Jashari.

Ai ishte i shoqëruar nga ministri i Financave Abdullah Hoti, Ferat Shala dhe Bajram GecajPërvjetorët e Pavarësisë së Kosovës, në veçanti, na kujtojnë ata që sakrifikuan gjithçka për lirinë e vendit.

Në Prekaz sot nderohet vepra e komandantit legjendarë të UÇK-së, Adem Jasharit, dhe familjes së tij. Në homazhe tek memoriali “Adem Jashari”, në Prekaz, sot janë duke u përkulur shumë qytetarë të vendit, përfshirë edhe shumë nga liderët politikë.

 

https://youtu.be/25x00RMd4ig

Gjithashtu lexo

Rasti Sopoti, PSP dorëzon përgjimet mes Mijallkovit dhe Jankulloskës

Bisedimet e inçizuara mes ish-shefit të DSK-së, Sasho Mijallkov dhe ish-ministres së Punëve të Brendshme, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *