Home / Lajme / Kronika e zezë / Ekzekutohet për tradhti bashkëshortore

Ekzekutohet për tradhti bashkëshortore

Një zyrtar afgan ka njoftuar se një grua e akuzuar për tradhti bashkëshortore është qëlluar me armë zjarri për vdekje nga kryengritësit në provincën verilindore, Badakhshan.

Zëdhënësi i guvernatorit provincial të Badakhshan, Ahmad Naweed Frotan, ka thënë se Amir Begum u vra nga kryengritësit talebanë të martën në mbrëmje në rrethinën Yumgan, transmeton Express.

Sipas tij, kryengritësit e akuzuan Begum-in se kishte kryer marrëdhënie seksuale me një burrë dhe si pasojë e vranë./Gazeta Express/

Gjithashtu lexo

Shpërthimi në një shtëpi në Barcelonë la një të vdekur – policia thotë se ka lidhje me sulmin me furgon!

Një shpërthim ka ndodhur të mërkurën në një shtëpi në Kataloni, si pasojë e të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *