Home / Lajme / Botë / Familja 500-anëtarëshe ribashkohet për fotografi familjare (Foto)

Familja 500-anëtarëshe ribashkohet për fotografi familjare (Foto)

Më shumë se 500 anëtarë të një familje kineze kanë pozuar për fotografinë e fundit familjare.

Fotografitë janë bërë në një ribashkim familjar Ren në fshatin Shishe, në provincën lindore të Kinës, Zhejiang, transmeton Express.

Kjo familje u ribashkua javën që shkoi gjatë periudhës së Vitit të Ri Hënor, i cili zakonisht festohet nga kinezët, të cilët mblidhen dhe hanë ushqim.

Fotografi Zhang Liangzong i ka bërë fotot me dron.

Ai ka thënë për BBC se familja Ren, e cila origjinën e ka nga ky fshat, i ka gjurmët 851 vite më parë./Gazeta Express/

Gjithashtu lexo

Sulmi në Barcelonë, shqiptarja filmon ndalimin e të dyshuarit: Shpëtova për 50 sekonda

Një shqiptare, punonjëse e një dyqani në vendngjarje ka filmuar dhe dëshmuar të gjithë ngjarjen …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *