Home / Lajme / Maqedoni / Flakron Bexheti: Maqedonia mos të hezitoj të pranojë deklaratën e partive shqiptare
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-02-08 07:05:47Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Flakron Bexheti: Maqedonia mos të hezitoj të pranojë deklaratën e partive shqiptare

Pas deklaratës se kongresmenit amerikan dhe deklaratës se partie politike shqiptare në faqen e tij zyrtare ka reaguar edhe Flakron Bexheti anetar i Lëvizjes për Reforma-Pdsh i cili shkruan:

“Deklarata e përbashkët e partive politike shqiptare për avansim të barabartë mes shqiptarëve dhe maqedonasve nuk është më e “ashpër” se deklarata e kongresisti amerikan Dana Rohrabcher për ndarjen e Maqedonisë dhe ndryshim të kufijve, andaj ska pse të hezitojë pala maqedonase ta pranojë deklaratën e subjekteve politike shqiptare. Dy deklarat njera deklarative dhe tjetra e shkruar përbëjnë realitetin e politikës në Maqedoni. Varet Maqedonia për kë do të përcaktohet! Shqiptarët janë aty!”.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *