Home / Kryesoret / FPL: Gruevski të jep dorëheqje si lider i VMRO-DPMNE-së dhe si deputet
Mesto: Skoplje Datum: 16.06.2010 Dogadjaj: miting povodom 20 godišnjice osnivanja partije VMRO DPMNE u centru Skoplja Licnosti: Nikola Gruevski

FPL: Gruevski të jep dorëheqje si lider i VMRO-DPMNE-së dhe si deputet

Pas ngjarjes në TV Nova me titullin Platforma e BDI-së në dokument e propozuar nga qeveria në vitin 2015, Forumi i patriotëve të lire thirrën “patriotin dyfytyrësh Nikolla Gruevskin” menjëherë të jep dorëheqje nga funksioni Kryetar i VMRO-DPMNE-së dhe nga funksioni deputet.

“Pas amnestimit të a.q raste të Hagës, të bëmat mbi maqedonasit nga viti 2001, kjo është edhe një tradhëti tjetër për të cilën Gruevski patjetër të mbajë përgjegjësi. Pazarllëqet e tij të lira në llogari të interesave kombëtare maqedonase dhe aktrimi i patriotit të rremë patjetër të marin fund”, thuhet në deklaratën.

Forumi i patriotëve të lire thirën, siç thuhet, anëtarësinë e ndershme të VMRO-DPMNE-së që të kundërshtojnë Nikolla Gruevskin në procedurat që ai i udhëheq deri  në asgjësimin e kombit maqedonas.

Gjithashtu lexo

Tym, zjarr e mbeturina në komunat shqiptare, politikanët bëhen gati për fushatë,rinia pa shpresa

Partitë shqiptare në Maqedoni kanë filluar përgatitjen për fushatën e zgjedhjeve lokale të cilat pritet …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *