Home / Lajme / Botë / Humbje multi-miliarda dollarëshe, jep dorëheqjen shefi i ‘Toshiba’
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-02-14 11:53:54Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Humbje multi-miliarda dollarëshe, jep dorëheqjen shefi i ‘Toshiba’

Shefi i “Toshiba”, Shigenori Shiga ka dhënë dorëheqjen, disa orë pasi kompania u detyrua të vonojë detajet e një humbjeje multi-miliarda dollarëshe.

Konglomerati japonez pritet të thotë se kompania ka pësuar rreth 6 miliardë dollarë humbje në biznesin e tij bërthamor me Amerikën,  shkruan “BBC”.

Kompania tha zoti Shiga ishte duke dhënë dorëheqjen “për të marrë përgjegjësinë e menaxhimit të humbjes”.

Ai do të mbetet në bord deri në qershor për të ndihmuar në zgjidhjen e pasojave dhe problemeve, tha Toshiba.

Gjithashtu lexo

Dy terroristë hidhen në erë në Turqi

Dy terroristë nga organizata ekstremiste dhe e ndaluar “Partia maoiste komuniste” u ngritën në erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *