Home / Lajme / Maqedoni / Hyseni: Baton Haxhiu, të të vijë turp, ofendove 700 mijë shqiptarët e Maqedonisë
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-02-02 22:24:13Z | http://piczard.com | http://codecarvings.comª

Hyseni: Baton Haxhiu, të të vijë turp, ofendove 700 mijë shqiptarët e Maqedonisë

Blerim Hyseni ka reaguar ndaj emisionit të fundit të gazetarit kosovsr Baton Haxhiu, gjatë së cilit sipas Hysenit janë fyer 700 mijë shqiptarët e Maqedonisë.

Postimi i Hysenit:

“Kur fol Baton Haxhiu per shqiptaret e Maqedonise me duket sikur gjate Jugosllavise po flet nje serbe i Beogradit per Kosoven… Baton ske te drejte te na thuash se jemi musliman e sjemi shqiptar!!! Duhet te te vije turp, duhet te mbash llogari per fjalen publike… Shqiptaret ne Maqedoni kane problem pse jane shqiptar e jo pse jane musliman, keto dy aspekte kane mbrojte njera tjetren,ashtu sic njifen historikisht shqiptaret per tolerancen e tyre (me lakmi nga te huajt) fetare. Deri kur do flasesh shqip e do mendosh serbisht? Turp edhe per TV qe te mban ty me mision per te perhap mendimet sllave nepermjet mediumeve, por , turp edhe per kryeministrin, Edi Rama dhe kryetarin Hashim Thaci qe heshtën para nje ofendimi qe ia bete 700 mije shqiptareve ne Maqedoni… Vertet maskaralleku spaska fund!!!”

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *