Home / Kryesoret / Inspektorati Shtetëror përsëri në Komunë të Tetovës

Inspektorati Shtetëror përsëri në Komunë të Tetovës

Inspektorati Shtetëror i Tregut sot ishte mysafiri i radhës i Komunës së Tetovës. Ditë me radhë Inspektorati shtetëror qëndron në sektorët e ndryshëm të Komunës së Tetovës.

Te pyetur nga Gazeta Express, Komuna e Tetovës i quan tendencioze kontrollet e njëpasnjëshme të inspektoratit shtetëror.

“Komuna e Tetovës përshëndet faktin që pikërisht në këtë periudhë kohore, kemi tendencë të shtimit të kontrolleve inspektuese nga ana e organeve relevante shtetërore.” thotë zëdhënësi i Komunës së Tetovës Armend Fazliu për Express.

Ndërsa burime të Gazetës Express nga Inspektorati Shtetëror, thonë se po bëjnë punën e tyre dhe se nuk kanë ndonjë tendencë për kontrollet.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *