Home / Lajme / Maqedoni / Instituti i Trashëgimisë Kulturore Shqiptare promovon veprimtarinë shkencore dhe botuese

Instituti i Trashëgimisë Kulturore Shqiptare promovon veprimtarinë shkencore dhe botuese

Sot në Shkup Instituti i Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve (ITSHKSH), ta bëjë promovimin e veprimtarisë shkencore dhe botuese gjatë vitit 2016, transmeton Gazeta Express duke iu referuar AIM.

Promotorë në këtë promovim do të jenë akademik Luan Starova, studiuesi David Hosaflook dhe sekretari shkencor i ITSHKSH-Shkup, dr. Sefer Tahiri.

Promovimi do të mbahet në sallën e ITSHKSH-së në ora 11:00./Gazeta Express

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *