Home / Kryesoret / Ja cilat ministri ia ofron LSDM-ja

Ja cilat ministri ia ofron LSDM-ja

Edhepse akoma nuk ka asgjë zyrtare për themelimin e qeverisë së re në Maqedoni, kanë filluar të dalin detaje të marrëveshjes LSDM-BDI.

Kështu, siç ka mësuar ekskluzivisht Agjencia e lajmeve Zhurnal, LSDM i ka ofuar BDI-së këto poste:

Kryetar i Parlamentit,
2 Zv.kryeministra ( i eurointegrime dhe ai për implementimin e Marrëveshjes së Ohrit),
Ministria e Drejtësisë
Ministria e Punëve të jashtme
Ministria e Shëndetësisë,
Ministria e Arsimit dhe shkencës,
Ministria e Punës dhe politikës sociale,
Ministria e Ekonomisë,
Drejtoria për Siguri publike (në kuadër të MPB­së)
Dhe drejtoria e doganës ose drejtoria e të ardhurave publike (DAP).

 

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *