Home / Lajme / Maqedoni / Kamilovski: Qeveri е përbërë nga partia që nuk ka fituar mandat nuk mund të jetë qeveri stabile
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-02-06 09:58:49Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Kamilovski: Qeveri е përbërë nga partia që nuk ka fituar mandat nuk mund të jetë qeveri stabile

Qeveri е përbërë nga partia që nuk ka fituar mandat nuk mund të jetë qeveri stabile, kështu ka deklaruar aktori Marjan Kamilovski.

“Ka mospërputhje në Kushtetutën e Maqedonisë, derisa dihet se kush e ka bërë atë Kushtetutë. Unë mendoj se ato mospërputhje nuk janë për  shkak të dilantetizmit krijues, por janë të qëllimshme që të manipulohet në situata krize. Kudo në botë, qeveria e formuar nga partia që nuk e ka fituar mandatin nga qytetarët, nuk do të ketë legjimitet tek qytetarët. Një gjë e tillë nuk do të jetë stabile, dhe mund të vijë deri te eskalimi i situatës, me të cilën njëherë u përballëm me “Revolucionin e laraman” dhe LSDM-ja në mënyrë jolegjitime erdhi në pushtet, dhe ajo përpjekje që të formohet qeveri nga humbësit, ajo nuk do të kalojë”, ka thënë Kamilovski.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *