Home / Lajme / Botë / Kjo është e kaluara e gruas që u bë numri dy në CIA (Foto)

Kjo është e kaluara e gruas që u bë numri dy në CIA (Foto)

Zyrtarja që shërbeu me vite të tëra në Agjencinë Qendrore të Inteligjencës (CIA), e që ishte përgjegjëse për operacione dhe burgim të fshehtë në Tajlandë, ku u kryen metodat e marrjes në pyetje që shumica e konsiderojnë torturë, Gina Haspel, u emërua zëvendësdrejtoreshë e CIA-s.

Haspel e cila të enjten u emërua në këtë post, e që u bë gruaja e parë që erdhi në pozitën e dytë më të lartë në CIA.

Edhe vendimi për zgjedhjen e saj është shoqëruar me duartrokitje në selinë e agjencisë në Virxhinia dhe është mirëpritur nga shumë profesionistë të inteligjencës amerikane, raporton “Reuters”, përcjell Klan Kosova.

Gjithashtu lexo

Sulmi në Barcelonë, shqiptarja filmon ndalimin e të dyshuarit: Shpëtova për 50 sekonda

Një shqiptare, punonjëse e një dyqani në vendngjarje ka filmuar dhe dëshmuar të gjithë ngjarjen …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *