Home / Kryesoret / Kongresmeni Trot: Mbështje për një Maqedoni sovrane të fuqishme
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-02-09 09:19:14Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Kongresmeni Trot: Mbështje për një Maqedoni sovrane të fuqishme

Interesi jonë i pëbashkët është një Maqedoni sovrane dhe të fortë. Ne duhet që ta mbështesim një Maqedoni të tillë. Kështu ka deklaruar konresmeni amerikan, Dejv Trot, transmeton Zhurnal.

Trot pas takimeve me përfaqësues të dijasporës së bashkuar maqedonase në SHBA, tha se Maqedonia është një partner për avansimin e sigurisë nacionale amerikane në gjithë botën.

“Diaspora maqedonase është dhe do të jetë pjesë e rëndësishme e shoqërisë tonë me pjesmarrjen e saj në avansimin e sigurisë nacionale të vendit tonë”, tha mes tjerash kongresmeni Trop

Gjithashtu lexo

Tym, zjarr e mbeturina në komunat shqiptare, politikanët bëhen gati për fushatë,rinia pa shpresa

Partitë shqiptare në Maqedoni kanë filluar përgatitjen për fushatën e zgjedhjeve lokale të cilat pritet …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *