Home / Lajme / Maqedoni / Kostov: Kërcënimet me PSP-në mbi BDI-në janë vetëm një pasqyrë e kulturës së LSDM-së
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-02-17 10:38:55Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Kostov: Kërcënimet me PSP-në mbi BDI-në janë vetëm një pasqyrë e kulturës së LSDM-së

Analisti politik Sotir Kostov konsideron se kërcënimet me aktivizimin e PSP-së për lëndët ku janë të përfshirë ndoshta edhe funksionarë të BDI-së janë pasqyrë e mungesës së kulturës të LSDM-së, veçanërisht në këtë periudhë të çuditshme për negociim për qeverinë e re.

“BDI është nën kërcënime se nëse nuk përbëjnë qeveri me LSDM-në, do të kenë probleme me PSP-në, dhe kjo gjithsesi se nuk është kulturë politike. Në historinë tonë kemi momente të mira, nëse dikush me kulturë negocionte, ajo ndodhte gjatë kohës së marrëveshjes së Ohrit, ku pas shumë presioneve, ndoshta jo më tepër por kishte kulturë komunikimi”, theksoi Kostov në studion e hapur të Tv Nova.

Ndryshe, si burim kryesor jo vetëm i Kostov por edhe të disa analistëve tjerë të cilët kritikuan LSDM-në janë edhe Facebook statuset të disa deputetëve opozitar, mes të cilëve dhe Pavle Bogoevski i cili porositi Ahmetin të sjellë vendim dhe të mos e mbajë shtetin në robëri dhe të kërcënohet me kushtet e tij.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *