Home / Kryesoret / Kot zgjedhej të reja, kur VMRO dhe LSDM sërish fitojnë deputetë të njëjtë
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-02-14 07:50:48Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Kot zgjedhej të reja, kur VMRO dhe LSDM sërish fitojnë deputetë të njëjtë

Sondazhi i djeshëm dhe renditja e partive politike jep edhe një argument që mohon tezën e VMRO DPMNE-së për të shkuar në zgjedhje të sërishme parlamentare, pasi që sërish nuk do të ketë dallim shumë të madh nga rezultati zgjedhor, njofton Zhurnal.

Të dy partitë maqedonse kanë përkrahje te populli me nga 23.3 për qind, që në fakt tregon se nuk do të ketë sërish dallim më të madh në rezultatin zgjedhor.

VMRO DPMNE këmbëngul vazhdimisht që të ketë zgjedhej të reja parlamentare, duke qenë e bindur se do të fitojë bindshëm dhe se shqiptarët më nuk do ta vojnë LSDM-në. megjithatë statistika e sondazhit të djeshëm tregon se VMRO DPMNE dhe LSDM nuk kanë ndonjë dallim më të madh dhe mund të vijë tek situate e njëjtë në bllokun politik maqedonas.

Aktualisht LSDM është duke zhvilluar negociata me partinë e Ali Ahmetit për të formuar koalicionin qeverisës dhe nëse arrihet një pajtim I tillë, ku mund të bashkohen edhe partitë tjera shqiptare, atëherë VMRO DPMNE e Nikolla Gruevskit do të shkojë në opozitë. 

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *