Home / Lajme / Maqedoni / Kryeprokurorja speciale sot do përgjigjet para Këshillit të prokurorëve për rastin “Puç”
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-02-14 10:11:22Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Kryeprokurorja speciale sot do përgjigjet para Këshillit të prokurorëve për rastin “Puç”

Kryeprokurorja speciale Katica Janeva sot në ora 12:00 para Këshillit të prokurorëve do të përgjigjet për atë se pse PPS e ka tërhequr rastin “Puç”, shkruan Zhurnal.

Kryetari i këshillit të prokurorëve Petar Anevski vërtetoi se Janeva është thirur me kërkesë që të prezantojë argumentet se pse është tërhequr për rastin në fjalë.

Ndryshe, PPS në janar të këtij viti e ka tërhequr lëndën ndërsa dy javë më vonë Këshilli kishte kërkuar të dhënat e saj, ndërsa mes shumë të tjerëve në këtë rast i akuzuar është dhe lideri i LSDM, Zoran Zaev transmeton Zhurnal.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *