Home / Lajme / Rajon / Kuvendi mban seancë të jashtëzakonshme për Haradinajn
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-02-07 08:45:50Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com–ÿHC¸

Kuvendi mban seancë të jashtëzakonshme për Haradinajn

shkurt – Kuvendi Komunal i Prishtinës pritet të mbajë sot një mbledhje të jashtëzakonshme për miratimin e rezolutës së përbashkët për rastin e ndalimit të Ramush Haradinajt.

Kujtojmë se ish-kryeministri i Kosovës dhe lideri i AAK-së Ramush Haradinaj, është ndaluar më 4 janar nga policia franceze në bazë të një fletarrestimi të lëshuar nga Serbia në vitin 2004.

Avokati i Haradinajt Arianit Koci, ka njoftuar ndërkohë kohën se kur do të mbahet seanca e radhës kreun e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj.

“Seanca për z. Haradinaj pritet të mbahet brenda dy javëve”, ka shkruar Koci në profilin e tij në Facebook.

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *