Home / Lajme / Maqedoni / Lagja e Trimave”, sot dëshmojnë “Sokoli” dhe “Malisheva”
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-02-17 09:25:34Z | http://piczard.com | http://codecarvings.comó.šDf2¨

Lagja e Trimave”, sot dëshmojnë “Sokoli” dhe “Malisheva”

Sot do të fillojë marrja ne pyetje e të akuzuarve për rastin “Lagja e Trimave”, i pari do të jap dëshminë është i akuzuari Sami Ukshini, i njohur si Komandant Sokoli. Pas tij pritet dëshmi të jap edhe i akuzuari tjetër Andi Krasniqi, i njohur si Komnadant Malisheva.

Prokuroria në shumicën e rasteve këta dy të akuzuar i ka paraqitur edhe si udhëheqës të grupit të armatosur.

Në procesin gjyqësor për Lagjen e trimave akuzuar 37 persona nga të cilët 29 janë arrestuar në lagjen e trimave me 9 dhe 10 maj të vitit 2015 , ndërsa 8 të tjerë më pas, të akuzuar si  persona që i kanë dhënë ndihmë logjistike grupit  të armatosur në Kumanovë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *