Home / Shëndeti / Lëngu i trangullit i shëndetshëm për organizmin

Lëngu i trangullit i shëndetshëm për organizmin

Përveç lëngut të karrotës edhe lëngu i trangullit ka veti shëruese për organizmin

Është një nga lëngjet më natyrale dhe të shëndetshme. Trangujt bëjnë të mundur rritjen e flokëve dhe shtresëzimin e thonjve.

Për më tepër, ky lloj lëngu ndihmon në përmirësimin e dhëmbëve nëse ato janë në gjendje të keqe dhe mishrat e tyre, meqë përmbajnë kalcium dhe fosfor.

Do të ishte më mirë që ky lëng të kombinohej me karotë, spinaqi apo dhe sallatë të gjelbër. Bashkimi i tyre përmban një kurë të mirë në trajtimin e reumatizmës dhe dhembjeve të kyçeve./21Media

Gjithashtu lexo

Barishtja e Qepujkave – Bima me Vlera të Pafundme

Edhe pse njihet me emër Italian, Erba cipollina, pra barishtja e qepujkave, bimën aromatike me …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *