Home / Lajme / Rajon / Mësuesja në “Emin Duraku” dënon nxënësit që nuk e mësuan vjershën duke i publikuar në Facebook
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-02-06 22:24:24Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Mësuesja në “Emin Duraku” dënon nxënësit që nuk e mësuan vjershën duke i publikuar në Facebook

Mësuesja Lindita Ilazi – Fazliu nga shkolla fillore “Emin Duraku” në Prishtinë ka zgjedhur një mënyrë të re për t’i ndëshkuar nxënësit e saj, të cilët sipas mësueses, nuk kanë kryer një obligim që ajo ua ka dhënë.

Mësuesja Fazliu, ka postuar fytyrat e të gjithë fëmijëve në rrjetin social “Facebook”, të cilët nuk kanë mësuar vjershën që ajo i ka obliguar ta mësojnë.

Në Kosovë, vazhdimisht shfaqen raste të ndryshme, ku mësuesit ndëshkojnë nxënësit, dhe siç duket, ky veprim nga mësuesja e shkollës fillore – duke i turpëruar fëmijët në një rrjet social – është një metodë e re e ndëshkimit.

Gjithashtu lexo

Digjet një Audi Q7

Në rrethana ende të pasqaruara është djegur një veturë e tipit “Audi Q7”në qytetin e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *