Home / Lajme / Botë / Ndërtuesi i bombave të ISIS-it hedh aksidentalisht veten në erë

Ndërtuesi i bombave të ISIS-it hedh aksidentalisht veten në erë

Një ndërtues i bombave të ISIS-it ka hedhur veten në erë teksa ishte duke u munduar të vendoste një të tillë në provincën Salahuddin në veri të Irakut.

Ky ndërtues profesionist ishte duke e vendosur bombën anës rrugës kur ajo shpërtheu duke lënë të vdekur atë dhe një xhihadist tjetër që ishte me të, transmeton Arbresh.info.

I përshkruar si “ekspert”, Abu Abdullah ishte i dyti me radhë sa i përket ndërtimit të bombave dhe ishte përgjegjës për disa shpërthime.

Vdekja e tij shënon edhe një humbje të madhe për ISIS-in pas një numri të madh të vrasjeve të figurave udhëheqëse në javët e fundit.

Gjithashtu lexo

Spanja sërish nën frikën e terrorit, parandalohet sulm tjetër, vriten 5 terroristët

Parandalohet një tjetër sulm terrorist në Spanjë, pas atij të Barcelonës ku mbetën të vrarë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *