Home / Lajme / Rajon / Ndodh edhe kjo/ Shqipëria bëhet me dy Parlamente (VIDEO)

Ndodh edhe kjo/ Shqipëria bëhet me dy Parlamente (VIDEO)

Ashtu siç ishte paralajmëruar që prej disa ditësh, opozita nuk është e pranishme në sallën e Kuvendit, ku po zhvillohet seanca e plenare e ditës së sotme.

Por, vetëm pak minuta pas fillimit të Kuvendit, Kreu i PD-së Lulzim Basha u është bashkëngjitur protestuesve tek çadra e ngritur prej disa ditësh para kryeministrisë.

Basha kishte bërë thirrje që ditën e djeshme se do të s’postonte Parlamentin e Shqipërisë në çadrën e PD-së, dhe u bëri thirrje çdo deputetit t’i bashkohet kësaj seance.

Duket se Basha, ka marrë një rrugë pakthim, ku jo vetëm se po proteston para kryeministrisë, por edhe ka shpallur ‘parlamentin’ e ri.

Në shenjë simbolike është ngritur edhe flamuri i Shqipërisë në kulm të çadrës

blob:http://www.dailymotion.com/6897639a-fc59-4400-b0cd-00057b5dc997

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *