Home / Kryesoret / Në spitalet tona çka sndodhën .Shpërthen zjarr në barkun e pacientit gjatë operacionit
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-02-02 19:08:16Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Në spitalet tona çka sndodhën .Shpërthen zjarr në barkun e pacientit gjatë operacionit

Dy muaj më parë, në Klinikën për kirurgji digjestive te Shkupit ka ndodhur një skandal, gjatë një operacioni laparoskopik të tëmthit ka shpërthyer zjarr brenda barkut të pacientit 69 vjeçar – shkruan javorja “Fokus”.

Ngjarja e rëndë, që fatmirësisht ka përfunduar pa pasoja për pacientin, ka ndodhur si pasojë e përdorimit të gazit oksigjen në vend të dioksidit të karbonit që përdoret për operacione laparoskopike për zgjerimin e zbrazëtirës së abdomenit me qëllim që të punohet më lehtë.

Rasti konfirmohet edhe nga mjeku operator por deri më tani nuk ka një sqarim zyrtar nga drejtoria e klinikës dhe Ministria e Shëndetësisë.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *