Home / Lajme / Rajon / Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës takoi sekretarin amerikan të shtetit (FOTO)

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës takoi sekretarin amerikan të shtetit (FOTO)

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Sllobodan Petroviq është takuar në Washington me sekretarin e ri amerikan të shtetit, Rex Tillerson.

Zëvendësi i Kadri Veselit po qëndron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për të marrë pjesë në Lutjet e Mëngjesit.

Petroviq është i pari politikan nga Kosova që u takua me zyrtarin e lartë amerikan, Rex Tillerson, njofton Klan Kosova.

Gjithashtu lexo

Rrahje masive në Shkup

Në një restorant në rrugën “Bosnja dhe Hercegovina” në Shkup ka ndodhur një rrahje mes …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *