Home / Lajme / Botë / New York Times: Fushata e Trumpit kishte kontakte të vazhdueshme me inteligjencën ruse

New York Times: Fushata e Trumpit kishte kontakte të vazhdueshme me inteligjencën ruse

Incizimet telefonike dhe thirrjet e përgjuara telefonike tregojnë se anëtarët e fushatës zgjedhore të Donald Trumpit dhe bashkëpunëtorëve të tjerë të tij kanë pasur kontakte të vazhdueshme me zyrtarët të lartë rusë vpara zgjedhjeve në SHBA, raporton New York Times, duke i cituar katër ish-zyrtarë dhe zyrtarë të tanishëm amerikanë.

Agjencitë e inteligjencës dhe sundimit të ligjit të SHBA-së i kanë përgjuar komunikimet në të njëjtën kohë kur po zbulonin prova se Rusia po tentonte t’i pengonte zgjedhjet presidenciale në vend duke kryer sulme kibernetike ndaj Komitetit Kombëtar Demokratik, kanë thënë tre zyrtar, sipas New York Times, transmeton Express.

Gjithashtu lexo

Spanja sërish nën frikën e terrorit, parandalohet sulm tjetër, vriten 5 terroristët

Parandalohet një tjetër sulm terrorist në Spanjë, pas atij të Barcelonës ku mbetën të vrarë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *