Home / Lajme / Botë / Një mur prej kristali për të blinduar Kullën Eiffel, kushton 20 milionë euro

Një mur prej kristali për të blinduar Kullën Eiffel, kushton 20 milionë euro

Një mur prej kristali për të blinduar Kullën Eiffel nga sulmet e pritëshme terroriste.

Sipas Le Parisien, menaxherët pretendojnë të ndërtojnë një barrierë prej çeliku dhe xhami antiplumb për rreth monumentit më të populluar të Parisit për ta mbrojtur nga sulmet e pritshme teroriste. Gjatësia: 2 metra e 50. Kosto: 20 milion euro.

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *