Home / Lajme / Maqedoni / Nuk heqim dorë nga formimi i Qeverisë, po komunikojmë me BDI

Nuk heqim dorë nga formimi i Qeverisë, po komunikojmë me BDI

Deputeti i VMRO-DPMNE, Ilija Dimovski ka theksuar se partia e tyre nuk heq dorë nga formimi i Qeverisë dhe se po vazhdojnë komunikimin me BDI. Dimovski këtë e ka theksuar në debatin Click Plus në Tv21, duke shtuar se VMRO-DPMNE është kundër koalicionit të gjerë, përcjell Gazeta Express.

Deputeti Ilia Dimovski gjithashtu tha se VMRO-DPMNE është kundër vazhdimit të mandatit të Prokurorisë Publike Speciale. Sipas tij, rezultati i ngushtë mes LSDM-VMRO, erdhi si pasojë e asajë që VMRO-DPMNE nuk ka mundur të bëj për vete votuesit shqiptarë.

Gjithashtu lexo

Forumi Gruas Tetovë organizoi sot Konferencën Lokale për krijimin e Strategjive

Оrganizata Forumi Gruas Tetovë organizoi sot  Konferencën Lokale për krijimin e Strategjive Lokale për përfshirje …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *