Home / Lajme / Maqedoni / Oda Ekonomike e Maqedonisë sot e shënon 95 vjetorin e punës
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-02-17 11:36:13Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com÷ïÿHª v

Oda Ekonomike e Maqedonisë sot e shënon 95 vjetorin e punës

Oda Ekonomike e Maqedonisë sot shënon jubileun, 95 vjet nga organizimi i odës dhe punës në Republikën e Maqedonisë. Me këtë rast, organizon tryezë të rrumbullakët me temë “Pozicioni i vendeve të vogla në ekonominë ndërkombëtare-avantazhe dhe mungesa”.

Në tryezën e rrumbullakët do të marrin pjesë biznesmenët më të suksesshëm të rajonit, si dhe burrështetas të theksuar, profesorë dhe hulumtues, mes të cilëve edhe Milo Gjukanoviq, Stjepan Mesiq, Vlladimir Gligorov, si dhe përfaqësues të bizneseve të ndryshme të vendeve të rajonit si, Kosova, Serbia, etj.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *