Home / Lajme / Botë / Pamje nga sulmi në Muzeun e Luvrit në Paris, fëmijë të ngujuar brenda ndërtesës

Pamje nga sulmi në Muzeun e Luvrit në Paris, fëmijë të ngujuar brenda ndërtesës

Një person i armatosur kishte tentuar ta sulmojë Muzeun e Luvrit, mirëpo një ushtar francez arriti ta plagoste para se ai të futej në ndërtesë

Sulmuesi thuhet se kishte një valixhe, në të cilën ende nuk dihet se a ka pasur eksploziv apo jo, mirëpo ndër personat e ngujuar në ndërtesë të Muzeut ka edhe fëmijë, shkruajnë mediat franceze, transmeton Express.

Gazeta Express në vazhdim sjell detaje të tjera…

Këto janë pamjet e para të nxjerra nga ndërtesa dhe i gjithë aksioni:

 

 

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *