Home / Lajme / Botë / Për çfarë biseduan për 45 minuta në telefon Trump dhe Erdogan?

Për çfarë biseduan për 45 minuta në telefon Trump dhe Erdogan?

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka zhvilluar një bisedë telefonike e cila zgjati rreth 45 minuta me liderin e shtetit turk, Rexhep Tayip Erdogan.

Gjatë kësaj bisede, ata kanë biseduan për angazhimin e përbashkët në luftën kundër terrorizmit në të gjitha format e tij, raportoi Shtëpia e Bardhë.

Trump ka theksuar se SHBA-ja mbështet Turqinë si partner dhe aleat strategjik të NATO-s. Presidenti i SHBA-së gjithashtu ka përshëndetur rolin e Turqisë në luftën kundër Shtetit Islamik.

Gazeta “Dejli sabah” ka theksuar se biseda ka zgjatur 45 minuta dhe ka patur një atmosferë pozitive, shkruan ” Al Jazeera”.

Gjithashtu lexo

Sulmi në Barcelonë, shqiptarja filmon ndalimin e të dyshuarit: Shpëtova për 50 sekonda

Një shqiptare, punonjëse e një dyqani në vendngjarje ka filmuar dhe dëshmuar të gjithë ngjarjen …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *